IAC projekts "Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties."

IZZINĀT. PIEREDZĒT. RĪKOTIES. Jauniešu integrācijas un līdzdalības sekmēšanas projekts

“EXPLORING.BELONGING.ACTING. Youth integration end empowerment Project”
Projektu īsteno Izglītības attīstības centrs ar Britu Padomes finansiālu atbalstu

Ekskursija uz Daugavpili

Š.g.21.aprīlī RZĢ 11.klašu skolēnu grupa un skolēnu pašpārvaldes pārstāvji IAC projekta “Izzināt. Pieredzēt. Rīkoties.” ietvaros devās ekskursijā uz Daugavpili.

Skolēniem bija unikāla iespēja iepazīties ar savas valsts 2.lielāko pilsētu Daugavpili, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kur bija iespēja baudīt mūsdienu un moderno mākslu. Bija lieliska iespēja gremdēties Daugavpils teātra izrādes “Purva bridējs” (pēc R.Blaumaņa noveles motīviem) aktieru tēlojumā. Pēc izrādes negaidīta, bet patīkama bija jauniešu tikšanās ar burvīgajiem aktieriem, kas dalījās savās izjūtās un pārdzīvojumos. Skolēni ar prieku uzklausīja un arī izteica komplimentus par to, kas izrādē patika un kas raisīja pārdomas un līdzpārdzīvojumu. Pēc izrādes nepiespiestā gaisotnē visi kāpa uz skatuves kopējai fotogrāfijai.

Ļoti aizraujoša tikšanās mūs gaidīja Daugavpils 10.vsk. Skolēni ar lielu interesi un pārsteigumu vēroja skolas mini zoodārzu, kur mīt vairāki zvēri, par kuriem rūpējas paši skolēni. Skolas kolektīvs sirsnīgi mūs sveica ar kora un ansambļa uzstāšanos.

Protams, nebija iespējas būt pilsētā un nepieskarties vēsturiskajam piemineklim-Daugavpils cietoksnim, kas ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Skatoties no putna lidojuma, cietoksnis atgādina saules, zvaigznes, bruņurupuča vai pat sikspārņa formu.

Piekusuši, bet apmierināti un projekta organizatoru pabaroti mēs atgriezāmies mājās.