Nodarbības pusaudžu vecākiem

 Rīgas domes Labklājības departaments kopā ar sadarbības partneriem aicina pusaudžu vecākus, kuriem ir vēlme savu bērnu disciplinēšanu un audzināšanu mainīt, padarot savas ģimenes ikdienu harmoniskāku un dzīvespriecīgāku, piedalīties vecāku programmā „Vecāku klātesamības stiprināšana un nevardarbīga bērnu audzināšana”

Kā saglabāt savu klātesamību un autoritāti bērnu dzīvē?  Tie ir jautājumi, kuri kļūst arvien aktuālāki bērniem augot lielākiem, kļūstot pārdrošākiem un izaicinošākiem, kā arī patstāvīgākiem un spējīgākiem.

Vecāku klātesamība pusaudžos stiprina izjūtu par robežām – atļauto un aizliegto, labo un slikto, kā arī par savu drošību un nākotni. Bet tieši skolas laiks ir tas periods, kad vecāki visvairāk saskaras ar izaicinājumu, kā esot savu bērnu dzīvē arvien mazāk, tomēr saglabāt savstarpējo saikni pietiekoši spēcīgu. Pusaudža uzvedība pieaugušajos rada trauksmi un bažas, kas notiks tālāk, kā piedabūt bērnu turpināt mācības, iekļauties skolas režīmā un ievērot ģimenes vajadzības un vecāku sagaidas. Pieaugot vecāku bažām un neveiksmīgiem mēģinājumiem mainīt bērna uzvedību, attieksmi, arvien vairāk parādās dusmas un aizvainojums savstarpējās attiecībās, kas izpaužas kā ļoti stingri aizliegumi, kuri pēc laika tiek atcelti, jo vecākiem nav spēka izturēt bērnu provokācijas, kā dažādu komforta lietu noņemšana bērnam, radot viņā aizvainojumu un pazemojumu, kas rada vēl lielāku protestu.

Pieaugot vecāku sasprindzinājumam, pieaug pusaudža pretestība, kas rezultējas kā konfliktējošas savstarpējās attiecības, nepakļaušanās noteikumiem un rada izgāšanās sajūtu vecākos par  bērnu audzināšanas rezultātu.

Grupa „Vecāku klātesamības stiprināšana un nevardarbīga bērnu audzināšana”  ir atvērta vecākiem, kuriem nākas saskarties ar:

1)      Regulāru bērnu nepakļaušanos pieaugušo noteikumiem,

2)      Bērnu noslēgšanos un nevēlēšanos iesaistīties kompromisos vai vecāku norādījumos,

3)      Vecāki novērojuši, ka, bērnam pieaugot, disciplinēšana kļūst nevis vieglāka, bet grūtāka un rada iekšēju spriedzi, pat apjukumu vai izmisumu un neziņu,

4)      Izjūtu, ka nevar savam bērnam neko padarīt,

5)      Agresīvu bērnu uzvedību (sūdzības skolā par iesaistīšanos kautiņos, konfliktos ar skolotājiem, bastošanu, nemācīšanos jeb motivācijas trūkumu).

Kopumā 8 nodarbībās būs iespēja viegli novērojamā veidā atpazīt ikdienā nepamanītās iespējas, kā stiprināt savu vecāka autoritāti un mudināt bērnu mainīties, kā arī saņemt praktisku atbalstu pārmaiņu ieviešanai un noturēšanai.

Nereti vieglākais ir uzzināt, kā mainīties, bet šķietami grūtākais ir pārmaiņas ieviest. Tādēļ ir svarīgi, ka pārmaiņu ieviešana notiek saprotami un pozitīvi, ļaujot atgūt enerģiju un dzīves kontroli pašiem vecākiem, bet bērniem drošību un skaidrību par robežām.  Nodarbības vadīs psihoterapeiti Gatis Bušs un Ilona Buša, kuri līdz šim iespējams vairāk pazīstami ar metodi Marte Meo, kura praktiski un saprotami palīdz izmainīt mazu bērnu uzvedību, nostiprinot harmoniju un līdzsvaru gan vecākos, gan bērnos.

Norises vieta: Kalnciema iela 42/1 – 1, Rīga,

Laiks:  1.grupai 19. martā plkst. 17:30  -19:30

            2. grupai 20. martā plkst. 17:30 – 19:30

Dalība nodarbībās ir bez maksas, iepriekš piesakoties pie Labklājības departamenta speciālistes Ingas Dreimanes pa tālruni 67037319 vai rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vecāku grupas tiek nodrošinātas ar Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālu atbalstu sabiedrības veselības stratēģijas „Veselīgs rīdzinieks – veselā Rīgā” ietvaros.